İspanyolca

Hint dil ailesinden olan İspanyolca dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan dillerden bir tanesidir. Hatta İspanyolca tüm dünyada en çok konuşulan üçüncü dil konumundadır. Yapılan araştırmalar dünyada yaklaşık olarak beş yüz milyondan fazla kişinin İspanyolca konuştuğunu göstermektedir. Dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesi olan İspanya’nın ana dili olan İspanyolca başta Uruguay, Peru ve Şili olmak üzere pek çok ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Dünyada pek çok ülke tarafından kullanılan İspanyolcanın bu kadar geniş bir alana yayılması İspanyolca tercümeye ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Ülkemizin de son zamanlarda İspanya arasındaki ilişkilerinin artması Türkiye’de de İspanyolca tercüme hizmetlerinin önemini arttırmıştır. Siyasi ilişkilerde, uluslararası firmalar tarafından yapılan anlaşmalarda ve bunun gibi birçok konuda profesyonel bir şekilde yapılmış olan İspanyolca çevirilere ihtiyaç duyulur. Milyonlarca kişi tarafından konuşulan bir dille ilgili tercüme söz konusu olduğunda mutlaka deneyim sahibi olan kişiler tarafından tercüme hizmetlerinin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü öğrenmesi oldukça zor dillerden bir tanesi olan İspanyolca metinlerle ilgili çeviri hizmetlerinde yapılan hatalı bir kaç çeviri bile taraflar arasında yanlış anlaşılmalara neden olabilir ve ciddi sorunların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Günümüzde bu konuda hizmet veren çok sayıda profesyonel firma bulunuyor. Bu firmalar kendilerine gelen talepleri İspanyolca tercüme avantajlarıyla çeviriyor ve müşterilerine veriyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey çeviri hizmeti alınacak olan kişilere ya da firmalara doğru karar vermek gerektiğidir. Çünkü birçok çeviri türünde olduğu gibi İspanyolca tercüme konusunda da dil hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Çeviriyi yapacak olan tercümanların mutlaka çeviri yapacakları dilde bilgilerinin olması gerekir. Ancak bu şekilde sorunsuz ve hatasız bir çeviri mümkün olabilir.

 

 

GİZLİLİK PRENSİBİ


ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, Tercüme yükümlülüklerini yerine getirirken veya sorumluluklarıyla ilgili olarak MÜŞTERİSİNDEN  almış olduğu tüm bilgi ve belgeleri doğrudan veya dolaylı olarak üçüncü şahıslara vermeyeceğini ve ifşa etmeyeceğini ve tüm bilgi ve belgeleri ticari sır olarak saklayacağını taahhüt etmektedir. Bu sorumluluğumuz, daha önceden taraflar arasında yapılmış bir sözleşme olsun , olmasın geçerli olacaktır. ADIM TERCÜME HİZMETLERİ  önceden taraflar arasında yapılmış bir Sözleşme olsun veya olmasın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu tür bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara ibraz etmek zorunda kalması halinde bu eylemde bulunmadan önce mutlaka MÜŞTERİSİNE bu durumu bildirecek ve MÜŞTERİSİNİN onayını almadan asla bu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara sunmayacaktır. AYRICA  ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, tarafından oluşturulacak olan tercüme edilmiş belge arşivi de aynı şekilde gizlilik ilkelerine uygun şekilde korunacak ve ilgisiz kişilerin ulaşamayacağı bir şekilde muhafaza edilecektir. Bu arşiv tekrar eden tercümelerin süratini, kalitesini ve denetlenmesini artırmak amacıyla kullanılacaktır ve başka bir  nedenle asla kullanılmayacaktır. Talep edilmesi halinde müşterinin isteği doğrultusunda tercümesi tamamlanmış ve müşteriye teslim etmiş belge ve bilgiler derhal silinecektir.

Kontak Bilgileri

Instagram