Dvd-Ses ve Video Kaydı Tercüme

Video ve ses kayıtlarının tercüman tarafından dinlenip metin hale getirildikten sonra istenilen dile çevirilmesi işlemidir. Özellikle bilinmeyen dillerdeki videolara altyazı tercümesi eklenmesi durumlarında ihtiyaç duyulur.

Bazen de not tutmanın zor olduğu ortamlarda not tutmak yerine, ses kayıt cihazı ile kayıt alınır. Bu kayıtlar dinlenerek metin haline getirilir ve yeminli tercümanlarca istenilen dile çevrilir.

Böylece not tutmadaki zahmet, not tutarken önemli hususları atlama gibi sorunlar ortadan kalmış olur.

Tercüme Bürosu “Adım Tercüme her dilde ve konuda (film, belgesel, konferans, reklam, tanıtım, toplantı, seminer, reklam, tanıtım, promosyon, film, belgesel) kaset, CD, VCD, DVD ve DIVX formatında kaydedilmiş içeriğin uzman tercümanlar tarafından deşifre edilerek tercüme edilmesi yönünde hizmet vermektedir.

Yorumlar

 

GİZLİLİK PRENSİBİ


ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, Tercüme yükümlülüklerini yerine getirirken veya sorumluluklarıyla ilgili olarak MÜŞTERİSİNDEN  almış olduğu tüm bilgi ve belgeleri doğrudan veya dolaylı olarak üçüncü şahıslara vermeyeceğini ve ifşa etmeyeceğini ve tüm bilgi ve belgeleri ticari sır olarak saklayacağını taahhüt etmektedir. Bu sorumluluğumuz, daha önceden taraflar arasında yapılmış bir sözleşme olsun , olmasın geçerli olacaktır. ADIM TERCÜME HİZMETLERİ  önceden taraflar arasında yapılmış bir Sözleşme olsun veya olmasın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu tür bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara ibraz etmek zorunda kalması halinde bu eylemde bulunmadan önce mutlaka MÜŞTERİSİNE bu durumu bildirecek ve MÜŞTERİSİNİN onayını almadan asla bu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara sunmayacaktır. AYRICA  ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, tarafından oluşturulacak olan tercüme edilmiş belge arşivi de aynı şekilde gizlilik ilkelerine uygun şekilde korunacak ve ilgisiz kişilerin ulaşamayacağı bir şekilde muhafaza edilecektir. Bu arşiv tekrar eden tercümelerin süratini, kalitesini ve denetlenmesini artırmak amacıyla kullanılacaktır ve başka bir  nedenle asla kullanılmayacaktır. Talep edilmesi halinde müşterinin isteği doğrultusunda tercümesi tamamlanmış ve müşteriye teslim etmiş belge ve bilgiler derhal silinecektir.

Kontak Bilgileri

Instagram