Çapraz Tercüme

Çapraz çeviri yabancı dilden Türkçeye Türkçeden yabancı dile anında tercüme yapılarak iki insanın bir birini anlamasının sağlanmasıdır. Genelde yurt dışı bağlantılı iş adamlarının ve siyasetçilerin ihtiyaç duyduğu önemli bir tercüme şeklidir.
Tercümanlık dil kadar eski ve gerekli bir kurum. Özellikle küreselleşen dünyada ülkelerin bir biriyle etkileşimi gün geçtikçe artığını göz önüne aldığımızda yabancı dili doğru şekilde çevirecek anlaşılır olmanızı ve karşınızdaki kişiyi anlıyor olmanızın önemi daha da artığı için iyi bir tercüme bürosu ile iş birliği içinde olmanız gerekmektedir. Dil bilmeseniz de yurt dışı iş bağlantılarını genişletmek için size dil konusunda yardımcı olan noter tasdikli tercümanlar gelen yazışmalar veya bire bir konuşmalarınızda size yardımcı olurken işinizin gelişmesi ve yurt dışı bağlantınızla olan ilişkininiz tam olarak aktarılmasını sağlamakta ve sizin anlaşılır olmanızı sağlamaktadır.
Çeviri büroları çapraz çeviri işinde olduğu kadar size gelen yazılı evrakların çevrilmesini sağlayarak imza atacağınız metni tanımanıza ve anlamanıza yardımcı olmakta ve iş hayatında riske girmenizi önlemektedirler. Her çeviri anlaşılır ve doğru olmaya bilir bunun için çalıştığınız tercümanlık bürosunun yeminli olmasına dikkat etmeniz ve sizi zarar uğratacak yanlışlar yapmayacağına emin olmanız gerekmektedir. İşinde uzman çeviri yaptıracağınız dile hakim bir tercümanlık bürosu sizi iş hayatınızda yapacağınız hatları görmenizi ve tedbirinizi almanızı sağlayabilir.

Yorumlar

 

GİZLİLİK PRENSİBİ


ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, Tercüme yükümlülüklerini yerine getirirken veya sorumluluklarıyla ilgili olarak MÜŞTERİSİNDEN  almış olduğu tüm bilgi ve belgeleri doğrudan veya dolaylı olarak üçüncü şahıslara vermeyeceğini ve ifşa etmeyeceğini ve tüm bilgi ve belgeleri ticari sır olarak saklayacağını taahhüt etmektedir. Bu sorumluluğumuz, daha önceden taraflar arasında yapılmış bir sözleşme olsun , olmasın geçerli olacaktır. ADIM TERCÜME HİZMETLERİ  önceden taraflar arasında yapılmış bir Sözleşme olsun veya olmasın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu tür bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara ibraz etmek zorunda kalması halinde bu eylemde bulunmadan önce mutlaka MÜŞTERİSİNE bu durumu bildirecek ve MÜŞTERİSİNİN onayını almadan asla bu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara sunmayacaktır. AYRICA  ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, tarafından oluşturulacak olan tercüme edilmiş belge arşivi de aynı şekilde gizlilik ilkelerine uygun şekilde korunacak ve ilgisiz kişilerin ulaşamayacağı bir şekilde muhafaza edilecektir. Bu arşiv tekrar eden tercümelerin süratini, kalitesini ve denetlenmesini artırmak amacıyla kullanılacaktır ve başka bir  nedenle asla kullanılmayacaktır. Talep edilmesi halinde müşterinin isteği doğrultusunda tercümesi tamamlanmış ve müşteriye teslim etmiş belge ve bilgiler derhal silinecektir.

Kontak Bilgileri

Instagram