Tercüme Büroları Hakkında Bilgiler

Ülkemiz pek çok farklı ülke ile ekonomik ve sosyal pek çok ilişki içerisindedir. Doğal olarak bu tip ilişkilerde yabancı dile duyulan ihtiyaç oldukça fazladır ve sık sık tercüme işlemleri gerekir. Bu durumu küçük bir örnek ile açıklayabiliriz. Örneğin bir Fransız markası ülkemizde otomobil üretimi yapmakta ve üretilen parçaların çok büyük bir kısmı da ülkemizde imal edilmekte olsun. Fransız markasının tasarımcıları tarafından tasarlanan parçaların ülkemizde üretilebilmesi için

 Fransızcadan Türkçeye tercüme gerekebilir. Aynı durumun tam tersi de görülmektedir. Bu tip durumlarda çok açık ve net bir şekilde dil bilmenin doğru bir tercüme için yeterli olmadığı görülmektedir.

Bu tip durumlarda oldukça sık bir şekilde tercüme işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.  Tercümelerin ise tam olarak doğru ve eksiksiz olması için Tercüme Büroları çok önemli bir hizmet kaynağıdır. Tercüme Büroları konunun uzmanı olarak sizin için en iyi sonuçları ortaya koyacak olan çözümleri sunacaktır. Bu nedenle pek çok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.
Tercüme Büroları Resmi Değeri Olan Hizmetler Sunar

Pek çok uluslararası kurum tercüme işlemlerinin yasal geçerliliği olması için tercümelerin noter tarafından onaylı olmasını ya da yeminli tercüman tarafından yapılmasını talep eder. Bu tip tercümeler sadece noter tarafından yetkilendirilmiş olan tercümanlar tarafından yapılabilir. Çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir hizmet olarak  karşımıza çıkmaktadır. Bu ve bu tip pek çok hizmet için Tercüme Büroları ekonomik ve hızlı seçenekler sunuyor olmalarından dolayı tercih edilmektedir.

Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve talep edilen bir hizmet olan tercümelerin mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanabilmesi için Tercüme Büroları oldukça başarılı bir hizmet sunmaktadır. Güvenle siz de tercih edebilirsiniz.

Share

Related items

Yorumlar

 

GİZLİLİK PRENSİBİ


ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, Tercüme yükümlülüklerini yerine getirirken veya sorumluluklarıyla ilgili olarak MÜŞTERİSİNDEN  almış olduğu tüm bilgi ve belgeleri doğrudan veya dolaylı olarak üçüncü şahıslara vermeyeceğini ve ifşa etmeyeceğini ve tüm bilgi ve belgeleri ticari sır olarak saklayacağını taahhüt etmektedir. Bu sorumluluğumuz, daha önceden taraflar arasında yapılmış bir sözleşme olsun , olmasın geçerli olacaktır. ADIM TERCÜME HİZMETLERİ  önceden taraflar arasında yapılmış bir Sözleşme olsun veya olmasın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu tür bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara ibraz etmek zorunda kalması halinde bu eylemde bulunmadan önce mutlaka MÜŞTERİSİNE bu durumu bildirecek ve MÜŞTERİSİNİN onayını almadan asla bu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara sunmayacaktır. AYRICA  ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, tarafından oluşturulacak olan tercüme edilmiş belge arşivi de aynı şekilde gizlilik ilkelerine uygun şekilde korunacak ve ilgisiz kişilerin ulaşamayacağı bir şekilde muhafaza edilecektir. Bu arşiv tekrar eden tercümelerin süratini, kalitesini ve denetlenmesini artırmak amacıyla kullanılacaktır ve başka bir  nedenle asla kullanılmayacaktır. Talep edilmesi halinde müşterinin isteği doğrultusunda tercümesi tamamlanmış ve müşteriye teslim etmiş belge ve bilgiler derhal silinecektir.

Kontak Bilgileri

Instagram