Tercüme Hizmetlerinde Kalite Neden Önemlidir?

Günümüzde tercüme hizmetleri hepimizin bildiği gibi hızlı bir şekilde gelişmeye devam etmektedir. Bu alanda sunulmakta olan tercüme hizmetlerinde kalitene gibi olgular günden güne artış göstermeye devam etmektedir. Son dönemde gelişen teknoloji gibi birçok etmen, çeviri hizmetlerine duyulan ihtiyaçların artış göstermesine aracılık etmektedir.

Tercüme hizmetleri alanında özellikle 2005 yılı ve sonrasında teknolojinin de etkisi ile artış göstermeye devam eden teknoloji hizmetleri günümüzde büyük bir ivme yakalayarak, büyük bir kalite artışı yakalamış durumdadır. Tercüme hizmetleri alanında sunulan hizmetlerin genel yapısına göz attığımızda İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça gibi dillerde yürütülen tercüme çalışmalarının bulut tabanlı tercüme hizmetlerine geçilmesi ile birlikte artış gösterdiğine şahit olmaktayız.

Ülkemizde çeviri hizmetleri alanında kalitenin önemi günden güne artış göstermektedir. Kaliteli çeviri hizmeti sunmak günümüzde geçmiş dönemlere göre çok daha fazla önem arzetmektedir. Tercüme hizmetleri alanında son dönemde gelişen Yandex, Google, Bing gibi online çeviri uygulamaları bu alanda çeviri kalitesinin önemini daha fazla ortaya koymaktadır. Makine çevirisi ile rekabetin öneminin günden güne arttığı ve yapay zeka çalışmalarının hızlı bir şekilde gerçekleştiği günümüzde, profesyonel çeviri hizmetlerinin çok daha fazla kaliteli olmasının önemi günden güne artmaktadır.

Yetişmiş tercümanlar, proje koordinatörleri, tercüme firmaları gibi birçok kişi ve kurum sektörün geleceği adına günden güne hızlı çalışmalar sarfetmek zorundadırlar. Sektörde oluşturulabilecek kalite birliği gibi birçok etmen bu alanda sunulan tercüme çözümlerinin hızlı bir şekilde gelişmesine aracılık ettirilmelidir. İnsan beyninin yapay zeka ile olan bu savaşı, insan beyni kazanmalıdır.

 

Share

Benzer Öğeler (etikete göre)

Adım Tercüme Formu

 

GİZLİLİK PRENSİBİ


ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, Tercüme yükümlülüklerini yerine getirirken veya sorumluluklarıyla ilgili olarak MÜŞTERİSİNDEN  almış olduğu tüm bilgi ve belgeleri doğrudan veya dolaylı olarak üçüncü şahıslara vermeyeceğini ve ifşa etmeyeceğini ve tüm bilgi ve belgeleri ticari sır olarak saklayacağını taahhüt etmektedir. Bu sorumluluğumuz, daha önceden taraflar arasında yapılmış bir sözleşme olsun , olmasın geçerli olacaktır. ADIM TERCÜME HİZMETLERİ  önceden taraflar arasında yapılmış bir Sözleşme olsun veya olmasın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bu tür bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara ibraz etmek zorunda kalması halinde bu eylemde bulunmadan önce mutlaka MÜŞTERİSİNE bu durumu bildirecek ve MÜŞTERİSİNİN onayını almadan asla bu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara sunmayacaktır. AYRICA  ADIM TERCÜME HİZMETLERİ, tarafından oluşturulacak olan tercüme edilmiş belge arşivi de aynı şekilde gizlilik ilkelerine uygun şekilde korunacak ve ilgisiz kişilerin ulaşamayacağı bir şekilde muhafaza edilecektir. Bu arşiv tekrar eden tercümelerin süratini, kalitesini ve denetlenmesini artırmak amacıyla kullanılacaktır ve başka bir  nedenle asla kullanılmayacaktır. Talep edilmesi halinde müşterinin isteği doğrultusunda tercümesi tamamlanmış ve müşteriye teslim etmiş belge ve bilgiler derhal silinecektir.

Kontak Bilgileri

Instagram